Najlepiej i najtaniej wybrać SHA, koszty współdzielone, ponieważ wpłaty z banków z którymi Amronet.plGiełdaWalut.com i PlusKantor.pl jest zintegrowany nie sa związane z opłatami (chyba że umowa z bankiem zawiera inne niestandardowe zapisy)
Z takich banków jak BPH, PEKAO SA, BZ WBK, PKO BP, BRE Bank (obecnie mBank MSP i korporacje)* oraz w Raiffeisen Polbank można zrealizować szybkie i bezpłatne wpłaty i wypłaty.

Z innych banków wpłaty trwają dłużej, ale tez wybieramy SHA, czyli koszty współdzielone ze względu na to że rachunki obsługujące wpłaty z innych banków polskich i ze świata są kierowane na mBank korporacyjny który ma tak wynegocjowane warunki z Amronet.plGiełdaWalut.com i PlusKantor.pl że wszystkie wpłaty sa bezpłatne, to znaczy że bank nie pobiera opłaty od wpłaty jeżeli wybrany jest koszt współdzielony.

Wpłaty z innych (niezintegrowanych z platformami oraz kantorem) banków trwają: dla EUR do jednego dnia roboczego oraz dla pozostałych walut USD, GBP, CHF i RUB do trzech dni roboczych. Czas realizacji przelewów uzależniony jest od banku oraz umowy z nim zawartej. Podany czas oczekiwania na zaksięgowanie przelewu może być znacznie krótszy.