świat

Przelewy zagraniczne realizowane są przez  www.amronet.pl , www.gieldawalut.com oraz www.pluskantor.pl w identyczny sposób jak poniżej opisano dla www.amronet.pl

Czy są przyjmowane wpłaty waluty z całego świata?

W celu dokonania wpłaty do Amronet, z konta zagranicznego Banku lub z Banku który nie jest zintegrowany z Amronet.pl, należy wybrać w platformie opcje INNY BANK. Opcja ta znajduję się w zakładce Mój Amronet, wpłaty i wypłaty. Proszę wybrać walutę do wpłaty, a następnie Bank z którego Państwo będziecie wpłacać walutę i będzie to „INNY BANK”. Na tej samej karcie po dokonaniu wyboru będą wszystkie dane, w celu wykonania poprawnego przelewu z zagranicznego Banku lub z Banku na terenie Polski, który nie jest zintegrowany z Amronet.pl. W tym celu należy wpisać swój indywidualny tytuł przelewu zaczynający się od AM/… u Państwa w Banku w zakładce „tytuł przelewu”. Jest to podstawowym warunkiem sprawnego i prawidłowego księgowania wpłat na koncie w Amronet.

 

Czy Amronet realizuje przelewy ekspresowe na cały świat?

W przypadku wypłat na rachunki zagraniczne Amronet.pl realizuje ekspresowe przelewy w walucie EUR. Przelew realizowany może być w systemie Ekspres lub Target. W terminie Ekspres płatność finalizowana jest w terminie D, czyli w dniu zlecenia. Target jest natomiast systemem, w ramach którego pieniądze, w ciągu kilkudziesięciu minut trafią na konto odbiorcy, z uwzględnieniem godziny granicznej do której dyspozycja powinna wpłynąć, aby zrealizowana była na powyższych warunkach.

– Dla Ekspress EUR godzina (cut off time) 13:00

– Dla Target EUR godzina (cut off time) 15:00

Cut offtime jest to godzina, do której musi wpłynąć do banku polecenie wypłaty, aby mogła ona dotrzeć do odbiorcy na warunkach Ekspres lub Target.

 

Czy Amronet wysyła smsy zagranicę?

Tak, Amronet wysyła kody SMS również na zagraniczne numery telefonów, należące do operatorów z innych państw. Jako, że obsługujemy cały świat, jak najbardziej liczymy się z tym, że nasi Klienci mogą być tymczasowo lub stałymi użytkownikami zagranicznej sieci komórkowej. Warunek stanowi poprawne podanie numeru telefonu podczas rejestracji lub zmiany w profilu Użytkownika, koniecznie w  tym przypadku poprzedzonego prefiksem danego kraju ze znakiem +.

 

W jaki sposób mogę dodać konto zagraniczne?

Rachunki zagraniczne dodaje Dział Technologiczny do konta Klienta w platformie Amronet.pl .

Po przesłaniu rachunków zagranicznych na biuro@amronet.pl sprawa trafia do Działu Technologicznego. Klient powinien przesłać numeru rachunku, nazwę banku, BIG, SWIFT Banku, jakiej waluty dotyczy rachunek bankowy oraz imię i nazwisko właściciela rachunku bankowego.  Po dodaniu rachunku zagranicznego Amronet.pl, prześle informacje na skrzynkę mailową klienta z informacją, że rachunek jest dodany do konta klienta wraz z prośbą o weryfikację.

 

Ile czasu trwa wysłanie waluty w trybie ekspresowym?

Tryb ekspresowy w Amronet.pl oznacza realizację płatności w systemie D, czyli w dniu zlecenia, przy czym prosimy pamiętać o ustosunkowaniu się do godziny granicznej złożenia dyspozycji, aby przelew mógł zostać zrealizowany na wyżej wspomnianych warunkach. Godziną graniczną (cut off time) dla przelewu ekspresowego jest 15:00 .